Poniedziałek, 01 września 2014 r. imieniny: Belindy, Bronisza, Idziego Poniedziałek XXI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Bronisławy

Aktualności 4 grudnia 2011 wyświetleń: 1202 Admin.

Poświęcenie medalików

W niedzielę 4 grudnia kilka dni przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej zostały pobłogosławione i przekazane medaliki.

Modlitwa poświęcenia medalików:

Wszechmogący Boże, ty zachowałeś Maryję Pannę od wszelkiej zmazy grzechu, aby stała się Matką Twojego umiłowanego Syna i wzorem świętości dla Twoich przybranych dzieci. Uświęć swoim błogosławieństwem te medaliki, które będziemy nosić na znak czci i miłości dla naszej Niepokalanej Matki. Przez Jej orędownictwo wspomagaj nas w walce z grzechem, abyśmy zawsze zachowali godność Twoich przybranych dzieci i mogli radować się w wieczności oglądaniem Ciebie razem z Maryją i Wszystkimi Świętymi. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

aktualizowano: 2011-12-04

Misjonarka z Peru

W niedzielę 31 sierpnia gościliśmy w naszym kościele naszą parafiankę Barbarę Szkatułę, która jako świecka misjonarka pracuje od wielu lat w Peru. Podczas Mszy świętych opowiadała o swoim życiu w Ameryce Południowej. To spotkanie było okazją do złożenia ofiary na cele misyjne, jak również uświadomienia sobie potrzeby modlitwy za misjonarzy. W kościele można było również obejrzeć wystawę fotografii z pracy misyjnej w Peru.

utworzono : 2014-08-31

Warsztaty Muzyki Niezwykłej

W dniach 25-31 sierpnia 2014 r. w Krakowie odbędą się Warsztaty Muzyki Niezwykłej. Warsztaty wokalne, obejmować będą łącznie ponad 100 godzin zajęć: w tym 70 godzin zajęć w sekcjach głosowych, blisko 40 godzin zajęć wspólnych oraz możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych. Więcej informacji tutaj

utworzono : 2014-07-16

Abp. Wojciech Polak otrzymał paliusz z rąk papieża Franciszka

Na Mszy św. w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła w Watykanie z rąk papieża Franciszka prymas Polski abp. Wojciech Polak otrzymał paliusz. Oprócz metropolity gnieźnieńskiego ten znak czci i jurysdykcji liturgicznej przyjęło 24 arcybiskupów-metropolitów z całego świata mianowanych w okresie minionego roku. Abp Polak był najmłodszym w tym gronie. Więcej informacji tutaj

utworzono : 2014-06-29

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Od 6 do 11 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzyma Krakowska na Jasną Górę. W tym roku również i nasza parafia przyłącza się do wspólnego pielgrzymowania wraz z członem I pielgrzymki. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej oraz u ks. Grzegorza, który będzie prowadził pielgrzymów z naszej parafii.

utworzono : 2014-06-16

Wystawa kukiełek

W kościele znajdują się kukiełki wykonane przez uczniów klas 0 – 1 Katolickiej Szkoły Podstawowej wyróżnione w szkolnym konkursie pt. ”Jadwiga jako święta, królowa i patronka naszej szkoły”

utworzono : 2014-06-08